Günümüzde hemen her sektörde karşılaşılabilen paslanmaz çelik depolama tankları; uzun ömür, taşıma kolaylığı, güvenlik ve dayanıklı yapıları sayesinde gün geçtikçe daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Aşağıda paslanmaz depoların kullanım alanlarına birkaç örnek görebilirsiniz.

Hizmetler

Kimya Depo Tankları

Paslanmaz depoların en popüler kullanım alanlarından biri kimyasalların depolanması işidir. Korozyona dayanıklı, güçlü ve güvenilir bir depo sistemi gerektiği için büyük risk taşıyan kimyasal uygulamalarda dahi paslanmaz çelik tanklar tercih edilir.

Gıda Paslanmaz Depo Tankları

Gıda ve tarım sektörleri, proseste kullanılacak materyallerin de, üretim sonucu elde edilen mamüllerin de kullanıma veya paketlemeye hazır şekilde depolanabilmesi, hızlı arzın gerekli olduğu gıda endüstrisinde paslanmaz tankların kullanılmasının temel sebebidir.

Paslanmaz Su Depoları

İmalat, yangın koruma sistemleri ve tarımda sulama sistemleri gibi hizmetler her daim kullanıma hazır bir su deposuna ve beslemesine ihtiyaç duyar. İyi bir paslanmaz tank imalatçısı bu tür uygulamalarda hızlı ve tam boşaltım için konik alt kısma sahip tanklar imal eder.